Jak na meditaci?

Zvládne ji každý

 

MUDr. Monika Sičová

Meditace a jak na ni
Pozitivní vliv meditace na naše zdraví a pohodu prokázaly již tisíce vědeckých studií.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho s přáteli na Facebooku.

Autorka: MUDr. Monika Sičová

Každý člověk je jedinečný, stejně jako životní úkoly a výzvy, jimž musíme dennodenně čelit. Přesto jsou některé problémy, se kterými se jako lidé potýkáme, zcela univerzální. Přepracování, stres, nedostatek lásky, strach z budoucnosti… To vše jsou problémy, které alespoň občas trápí prakticky každého z nás. Jedním ze způsobů, jak tyto obtížné situace zvládnout, je meditace.

Psychosomatické přínosy meditace nejsou dnes již žádným tajemstvím. Často se o ní mluví jako o návyku velmi úspěšných (a šťastných) lidí, lékaři ji doporučují jako vysoce účinný prostředek ke zvládání stresu a úzkosti, a pozitivní vliv meditace na naše zdraví a pohodu prokázaly již tisíce vědeckých studií. Není to něco, co je vyhrazeno pouze speciálně nadaným jedincům – meditaci zvládne opravdu každý.

Co je vlastně ta meditace?

Meditace je v podstatě umění umlčet mysl. Když je mysl zticha, zvyšuje se naše soustředění a my zažíváme vnitřní klid uprostřed světského zmatku. Tento nepolapitelný vnitřní klid je to, co tolik lidí přitahuje k meditaci – je to vlastnost, ze které může mít prospěch každý.

Přestože mnozí lidé vnímají meditaci jako něco tajemného, mystického, něco, co je spojeno s východními náboženstvími či kulty, není tomu tak. Jde v podstatě o rozjímání, vhled do vlastního nitra, rozvoj klidu, nácvik uvědomování a uvolnění mysli, který nijak nesouvisí s žádným náboženstvím, přestože praktiky na částečně podobném principu jsou součástí většiny z nich.

"Když je mysl zticha, zvyšuje se naše soustředění a my zažíváme vnitřní klid uprostřed světského zmatku."

Jak na meditaci
Meditace je o rozjímání, vhled do vlastního nitra, rozvoj klidu, nácvik uvědomování a uvolnění mysli

Proč meditovat

Proč meditovat
I několik minut strávených pravidelnou meditací může mít velký význam.
Co je meditace
Při meditaci trénujete uvědomování si přítomného okamžiku.
Benefity meditace
Meditace spouští relaxační reakci, která uvolní vaše tělo a mysl – usnutí se pak stává mnohem snazším.
Benefity meditace
Naučíte se obratně reagovat ve stresových situacích a jednat na základě rozumu, nikoli emocí.

Lidé, kteří meditují, vedou obecně šťastnější život než ti, kteří tak z nějakého důvodu nečiní. Častou výmluvou bývá nedostatek času, nebo vhodného místa k meditaci. Když ale něco opravdu chcete dělat, čas si najdete. Stačí vstát dříve nebo se dívat o 30 minut méně na televizi. Meditace sice vyžaduje nějaký čas, ale vyčištění mysli činí zbytek dne mnohem produktivnějším. Je známo, že meditace posiluje tok konstruktivních myšlenek a pozitivních emocí. I několik minut strávených pravidelnou meditací může mít velký význam.

Meditace pomáhá zvládat úzkost, stres a deprese

Je velmi známým faktem, že bankéři z Wall Street, slavní umělci, vědci a počítačoví inženýři, zkrátka většina slavných, bohatých a úspěšných lidí, patří k největším zastáncům meditace jako způsobu zvládání stresu. Lékařské výzkumy prováděné na Harvard Medical School odhalily, že meditace zvyšuje tloušťku prefrontální kůry mozkové, oblasti mozku spojené s pozorností a sebeuvědoměním.

Zároveň se zjistilo, že při pravidelném praktikování meditace se zmenšuje část mozku, která reguluje stres a úzkost. Tím, že se meditující soustředí na momentální prožitky, trénují mysl, aby zůstala klidná i ve stresových situacích. Spolu s tím také zažívají výrazně méně úzkosti způsobené nejistotou z budoucnosti.

Meditace snižuje také stres a vyhoření zaměstnanců. Během výzkumu, zaměřeného na pracovníky školství, se zjistilo, že učitelé, kteří absolvovali program transcendentální meditace, vykazovali méně stresu, méně depresí a celkově nižší vyhoření než učitelé z kontrolní skupiny.

Meditace zlepšuje paměť

Kromě toho, že meditace zvyšuje vaši spokojenost a zlepšuje celkovou pohodu, pomáhá také udržovat bystrou paměť a stabilní soustředění. Při meditaci trénujete uvědomování si přítomného okamžiku. V důsledku toho je stále méně pravděpodobné, že vás něco bude rozptylovat od vaší práce. Budete tak mnohem produktivnější v tom, co děláte.

Meditace vám pomůže usnout

Nespavost je nepříjemný stav, který trápí až třetinu populace. Pokud jste jedním z lidí, kteří celou noc bezvýsledně zírají do stropu a počítají ovečky, řešením by mohla být meditace. Ta totiž spouští relaxační reakci, která uvolní vaše tělo a mysl – usnutí se pak stává mnohem snazším.

Díky meditaci zvládnete lépe návaly emocí

Čím více budete meditovat, tím více si budete všímat myšlenek a činů, které vyvolávají emoce, jež možná nepovažujete za žádoucí. Naučíte se obratně reagovat ve stresových situacích a jednat na základě rozumu, nikoli emocí.

Druhy meditace

I přesto, že panuje rozšířená představa meditujícího člověka sedícího ve zdánlivě nepohodlné orientální poloze, obklopeného dýmem vonných tyčinek, skutečnost je naprosto odlišná. Existuje totiž mnoho různých typů meditace, které vám umožnují provádět tuto činnost prakticky kdekoliv a kdykoliv.

Duchovní meditace

Duchovní meditace se používá ve východních náboženstvích, jako je hinduismus a taoismus, ale také v křesťanství. Jedná se v podstatě o rozjímání, kdy přemýšlíte o tichu kolem sebe a hledáte hlubší spojení se svým Bohem nebo vesmírem.

Meditace všímavosti

Nejpopulárnější meditační technikou v současném rozvinutém světě je meditace všímavosti, která pochází z buddhistického učení. Při tomto typu meditace věnujete pozornost svým myšlenkám, které procházejí vaší myslí. Myšlenky neposuzujete ani se jimi nezabýváte. Jednoduše pozorujete a všímáte si všech vzorců. Tento styl meditace kombinuje soustředění s uvědoměním a je vhodný i pro lidi, kteří nemají učitele, který by je vedl, protože ji lze snadno praktikovat samostatně.

Pohybová meditace

Ačkoli si většina lidí při slově pohybová meditace vybaví jógu, tato praxe může zahrnovat i procházku lesem, práci na zahradě, čchi-kung a další formy pohybu, který vás během meditace vede.

Meditace s mantrami

Meditace s mantrami je významná v mnoha učeních, včetně hinduistické a buddhistické tradice. Tento typ meditace využívá vibrace pravidelného zvuku k pročištění mysli. Mantrou může být slovo, fráze nebo zvuk, například oblíbené "Óm".

Progresivní relaxace – meditace zklidnění těla

Progresivní relaxace, známá také jako meditace skenování těla, je meditace, která je zaměřená na snížení svalového napětí v těle. Meditace zklidnění těla spočívá v pomalém napínání a uvolňování jedné svalové skupiny po druhé v celém těle. Může být vnímána jako jemná vlna, která protéká vaším tělem a pomáhá uvolnit případné napětí. Tato forma meditace se často používá ke zmírnění stresu a uvolnění před spaním.

"Existuje mnoho různých typů meditace, které vám umožnují provádět tuto činnost prakticky kdekoliv a kdykoliv."

Druhy meditace
Duchovní meditace je rozjímání, kdy přemýšlíte o tichu kolem sebe a hledáte hlubší spojení se svým Bohem nebo vesmírem.
Meditace druhy
Praxe může zahrnovat i procházku lesem, práci na zahradě, čchi-kung a další formy pohybu, který vás během meditace vede.
Meditace techniky
Meditace zklidnění těla spočívá v pomalém napínání a uvolňování jedné svalové skupiny po druhé v celém těle.

Jak správně meditovat – tipy pro začátečníky

Meditace pro začátečníky
Pokud vše půjde dobře, budete díky postupnému zvyšování doby meditace už druhý měsíc meditovat 10 minut denně, což je úžasné.
Jak meditovat
Začněte prostě tím, že si sednete či lehnete na místo, kde je vám to pohodlné.
Jak začít meditovat
Získáte vnitřní klid, soustředění a nadhled, zbavíte se stresu a celkově budete žít zdravěji.

Cílem těchto tipů pro začátečníky není udělat z vás experta na meditaci – měly by vám pomoci s meditací začít a pokračovat. Nemusíte je také realizovat všechny najednou – vyzkoušejte jich několik, vraťte se k tomuto článku a zkuste ještě jeden nebo dva další.

· Meditace nevyžaduje příliš mnoho času – ve skutečnosti vám budou ze začátku stačit pouhé 2 minuty. Může se to zdát málo, ale začněte s pouhými dvěma minutami denně po dobu jednoho týdne. Pokud to půjde dobře, přidejte příští týden další dvě minuty a tak dále. Pokud vše půjde dobře, budete díky postupnému zvyšování doby meditace už druhý měsíc meditovat 10 minut denně, což je úžasné.

· Stanovte si pravidelný rozvrh, meditujte každé ráno ihned po probuzení. Díky tomu se meditace stane pravidelnou součástí vašeho ranního rituálu a nikdy na ni nezapomenete.

· Nezabývejte se otázkou, jak meditovat – prostě to dělejte. Většina lidí si dělá zbytečné starosti s tím, kam si sednout, jak sedět, jaký polštářek použít a podobně. Začněte prostě tím, že si sednete či lehnete na místo, kde je vám to pohodlné.

· Počítejte své nádechy a výdechy. Jakmile začnete meditovat, soustřeďte pozornost na svůj dech, který přichází, a sledujte ho na jeho cestě nosem až dolů do plic. Zkuste při prvním nádechu počítat "jedna" a při výdechu "dva". Počítejte do deseti a pak začněte znovu od jedničky.

· Rozvíjejte si k meditaci a k sobě samému přátelský přístup. Když si všimnete, že se během meditace objevují myšlenky a pocity, (což se nevyhnutelně stane), vnímejte je s přátelským postojem. Jsou vaší součástí, nikoli vašimi nepřáteli. Když si všimnete, že vaše mysl bloudí, usmějte se a jednoduše se vraťte zpět k meditování. To, že se občas nesoustředíte, je naprosto v pořádku.

· Nedělejte si příliš velké starosti, že při meditaci děláte něco špatně. Každého, kdo začíná, tyto pocity přepadnou. Oprostěte se od nich a uvolněte se. Neexistuje totiž dokonalý způsob a rigidní pravidla, jak meditovat, důležité je uvolnění a relaxace.

Svěřte se do péče odborníkům

Kurz Roční škola Aktivace Třetího oka
MUDr Monika Sičová vede kurzy v meditačním centru v Brně Lažánkách, kde vás naučí vše, co budete ke správnému provádění těchto technik potřebovat.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho s přáteli na Facebooku.

Jak vidíte, meditace vám skutečně pomůže odstranit problémy ve vašem životě, které jste možná dosud považovali za nepřekonatelné. Získáte vnitřní klid, soustředění a nadhled, zbavíte se stresu a celkově budete žít zdravěji. Abyste si cestu k lepšímu životu zkrátili co nejvíce, je dobré požádat o radu někoho, kdo má s meditací odborné zkušenosti.

Mezi skutečnou špičku v tomto oboru u nás patří například MUDr. Monika Sičová, věhlasná lektorka meditačních technik a spolupracovnice slavných osobností, jako jsou například Mahasatvaa Ma Ananda Sarita, Kirsti Kuosmanen či Oana Stoianovici. MUDr. Monika Sičová vede kurzy v meditačním centru v Brně Lažánkách, kde vás naučí vše, co budete ke správnému provádění těchto technik potřebovat.

Meditace je způsob, jak změnit váš život k lepšímu a zbavit se negativní energie, která vám brání využít naplno potenciál vašich schopností. Jde o dlouhou, celoživotní cestu k lepšímu sebepoznání a očistě těla i mysli. I ta nejdelší z cest však musí začínat prvním krokem – přihlaste se na kurz MUDr. Moniky Sičové ještě dnes.

Stačí 21 dní

 • Stačí 21 dní, abyste obnovili svou intuici, a začali dělat lepší a bezpečná rozhodnutí. Vaše intuice je to, co vás ochrání před zklamáním.
 • Povede vás, dodá vám sebejistotu a zbaví obav z toho, že se rozhodnete špatně. Jen si to představte! S pomocí vlastní intuice dokážete vyřešit i ty nejsložitější situace a vyhnete se tak zbytečnému utrpení.
 • V online kurzu se krok za krokem naučíte, jak využívat plný potenciál své intuice. Naučíte se vidět tímto svým jedinečným vnitřním zrakem. Zjistíte, že můžete aktivně ovlivňovat běh svého života. Proniknete do vyšších sfér vědomí. Náš kurz je nejen teoretický, ale hlavně praktický.
 • Nemáte pocit, že jste geniální? Kdoví…! Aktivujte svou intuici, odhalte své skryté schopnosti - a stanete se géniem vlastního života.

Probuzení Třetího oka

 • Nejprve se však musíte probudit - tedy ne vy, ale vaše spící Třetí oko. Společně odhalíme, jak se napojovat na kvantové pole informací, ze kterého čerpali inspiraci všichni géniové, které znáte: Albert Einstein, Nikola Tesla, John Lennon a mnoho dalších.

Během kurzu se naučíte

 • Aktivovat svou intuici
  a vnímat svůj vnitřní hlas a dělat správná rozhodnutí
 • Jak žít bez pochybností
  a bez nerozhodnosti
 • Chápat základní pojmy mimosmyslového vnímání
  jakými jsou inspirace, vnuknutí a intuice
 • Zlepšit svou intuici správnou výživou
  a používat vybrané potraviny, nápoje a doplňky stravy k nastartování schopnosti intuice, podpoře zdraví epifýzy mozkové (Třetího oka)
 • Rozumět, jak intuice funguje na energetické a fyziologické úrovni
  a také jak fungují čakry a endokrinní systém v jasnovidectví
 • Poznat otevřené Třetí oko
  a čtyři znaky, které vám to prozradí
 • Osvědčené a účinné techniky
  na aktivaci Třetího oka

Kurzem získáte

 • Krok za krokem, od jedné úrovně k další
 • Přednášky, společné meditace a rituály
 • Výuková videa
 • Audionahrávky MP3
 • Prezentace
 • Pracovní sešity
 • Trvalý přístup ke všem online materiálům
Aktivace Třetího oka: rozvíjení intuice

Základní kurz Aktivace Třetího oka pouze dnes se slevou 82 %.

Počet obsazených míst93%
aktivace třetího oka a praktický rozvoj intuice, hudba zdarma
V každé lekci máte zdarma navíc ke stažení vysoce kvalitní frekvenční MP3 na rozvoj intuice
aktivace třetího oka a rozvoj intuice, hudba zdarma
Celkem získáte 3 vysoce kvalitní MP3 nahrávky
aktivace třetího oka a rozvoj intuice, hudba zdarma
Ke každé MP3 máte podrobný návod, jak hudbu správně používat.
rozvoj intuice zdarma
 • Co ještě získáte ke kurzu?
 • Naučíte se vysoce účinné techniky, které Vám umožní rozvoj jasnovidných a intuitivních schopností. 
 • V každém modulu vysoce kvalitní frekvenční MP3
 • S podrobným návodem, jak hudbu správně používat.
 • Videa, Pdf, Filmy s tématikou Třetího Oka.
 • Komunitu více než 13.000 spolužáků, se kterými můžete být každý den v kontaktu na naší Fb skupině.
Třetí oko

MUDr. Monika Sičová

Ma Prem Durga

Zakladatelka školy Mohendžodáro, kterou vede už od roku 2002.

Učitelka více než 10 000 žáků po celé České republice a v Evropě, akreditovaná MŠMT ČR.

Věhlasná lektorka a spolupracovnice slavných osobností na celém světě jako Mahasatvaa Ma Anandy Sarity, Kirsti Kuosmanen, Oany Stoianovici a dalších.

V online kurzu AKTIVACE TŘETÍHO OKA vás krok po kroku naučí, jak rozvinete naplno svou intuici a zlepšíte si tím život na mnoha úrovních.

MUDr. Monika Sičová

v médiích

Monika pravidelně vystupuje v médiích, v televizi i v rozhlase. Rozhovory s ní najdete nejen v lifestylových časopisech, ale i v odborných magazínech. Předává desítky let svých zkušeností s meditací, aktivací Třetího oka a ženskými intimními tématy. Pomáhá ve znovuobjevení našich mimořádných schopností a jasnovidosti. Desítku interview a odkazů naleznete dole na stránkách. 

Třetí oko

Rozhovory a recenze

Titulní rozhovor v Meduňce 04/2020

Normální je být spokojený
Na rozhovor pro Meduňku jsme se s Monikou setkaly krátce před jejím odjezdem na Bali, kde organizovala šestitýdenní lektorský kurz s Ma Annadou Saritou. Sešly se na něm uznávané lektorky a terapeutky z celého světa. Podobných programů Monika Sičová absolvovala více a také jich už řadu organizovala. Na své cestě poznání s cílem pomáhat druhým, i když jinak než podle oficiální medicíny, kráčí stále dál a dál. Svůj život zasvětila tantra józe pro ženy a technikám Aktivaci Třetího Oka.

Rozhovor pro Novinky.cz

Monika Sičová pomáhá objevovat ženskost
Lékařka, cestovatelka, zakladatelka speciální tantrické jógy pro ženy v Česku, ale taky máma pětiletého Tomáška. Monika Sičová řadu let sbírala zkušenosti po světě, nakonec se usadila v Jihlavě a v blízkých Lažánkách učí ženy probudit svou ženskou energii a řešit fyzické i psychické problémy. Před adrenalinem a dobrodružstvím dává dnes přednost relaxaci v lázních.

Rozhovor pro MAITREU

Když stojíš na křižovatce, poslechni své srdce
S Monikou Sičovou, zakladatelkou cvičení Mohendžodára – tantra jógy pro ženy jsme se sešly u příležitosti jejich chystaných seminářů Vigian Bhairava Tantry v Maitrei. S nakladatelstvím Maitrea take spolupracuje na vydání knihy Mohendžodáro. Je to veselá, sympatická žena, se kterou vám povídání velmi rychle uteče.

Rozhovor v Meduňce 07/2019

Mohendžodáro a aktivace třetího oka
Horovo oko v Egyptě, Šivovo oko v Indii, Šiva Netra v tibetské tradici a na staroindických tabulkách z Mohendžodaro vyobrazeni komunikace Kněžky s vesmírným Vědomím - to jsou jen některé podoby třetího oka. Všechny vyspělé civilizace napříč tisíciletími používaly třetí oko, jenom v naši kulture se jedná o tabu, cosi přlliš mystického, dokonce prý nebezpečného nebo nepatřičného. Je to však ale pouze výsledek mysti­fikace a kolektivního potlačení.

Článek v časopisech Liecitel a Women

Získejte neomylnou intuici prostřednictvím probuzeného Třetího oka
Většina lidí musí prakticky dennodenně čelit následkům svých nesprávných rozhodnutí. Možná si také říkáte: „kdybych jen tenkrát udělal či neudělal to, či ono, byla by má současná situace mnohem lepší“. Jaké by to bylo, kdybyste měli neviditelného průvodce, který by vám vždy poradil, jak se správně zachovat? Možná to nevíte, ale tohoto průvodce si nosí každý z nás v sobě. Intuice, schopnost vycítit správné řešení, zvolit správnou cestu či dopředu rozeznat hrozící nebezpečí, je ukryta v orgánu uvnitř našeho mozku – epifýze.
Šišinka mozková, neboli epifýza, je už dlouho předmětem zkoumání vědců, a přesto toho o ní zatím mnoho nevíme. Zkusme se na ni tedy podívat svým vnitřním zrakem, probudit ji, zvědomit a zkusit ji hýčkat, aby jí u nás bylo dobře. Bohatě se nám za to odmění. V pražském kostele Sacré Coeur se nedávno uskutečnilo zajímavé setkání. Dvě lektorky, MUDr. Monika Sičová, zakladatelka školy Mohendžodáro, a Mahasatvaa Ma Ananda Sarita, zakladatelka Tantra Essence a učitelka tantry, která žila řadu let v komunitě Osho, provázely několik desítek lidí rituálem probuzení epifýzy a kundaliní aktivací pro vstup do vyššího vědomí a vysoké intuice.

Pro inspiraci - neděláme pouze Online, ale především živé kurzy a eventy.

celodenní Event v Sacre Coeur- Aktivace Třetího Oka

nebo v Letohrádku Hvězda- Mahamudra ( Meditace Vědomí)

MUDr. Monika Sičová a Ma Ananda Sarita a
hosté z celého světa - Amyia, Enigma Production, Anigema,
Tam Tam Batucada, Miloš Vacík spoluzakladatel Šum svistu a další..

Třetí oko

Co říkají

účastníci kurzů

Jaké jsou kurzy Moniky Sičové?
Přečtěte si vzkazy od několika z tisíců účastníků: 

Velký dík MUDr. Monice Sičové a vřelé doporučení. Po absolvování základního kurzu nyní pokračuji a nemohu než doporučovat všem lidem všech věkových kategorií. Cítím se živě, plná energie a naplno spojená se svou intuicí. Rozhodně chci pokračovat. Děkuji a vřele doporučuji.
Pavlína Němcovákosmetika domácí výroby, mydlinkyodpavlinky.cz
Monika mi zmenila život. Nasla jsem úplne nový rozmer svojho ja! Každý člověk je ako kniha, píše svoj príbeh o živote, radosti, bolesti, spiritualite. Som vďačná, že som sa stala lektorkou, a tak môžem vytvárať podobné takéto príležitosti aj u nás na Slovensku. Katka
Katarína Krajčovičová Šajbanováprávnička a spisovatelka, autorka bestsellerů Moja Tantra a Bublina, lektorka , facebook.com/ksajbanova
Moniku Sičovou znám přes čtyři roky, je to velice talentovaná lektorka Tantry. Je vynikající facilitátorka, má čisté srdce, silnou přítomnost a podpoří vás svou energií. Dokáže Vám předat nehmotné, pochopit stavy za energií a za transcendentnem a intuicí.
Dr. Dharma Raj, USA, PensylvanieBodyworker, Terapeut, balimassagetraining.com
Moc ďakujem mojej učiteľke Monike Síčovej, za jej odvahu robiť prácu s energiou. Její školy mne zavolaly pred niekoľkými rokmi. Vôbec som netušila, čo to znamená práca s energiou. Kurz viedla Monika a nechávala som na nej oči s akou ľahkosťou ho viedla. Hneď úvodný kurz ma úplne vyživil a bolo to práve to, čo moja duša hľadala, čo mi v živote chýbalo. Prešla som celou školou, čo ponúka. Nechápala som, čo je energia, vedela som, že je ale necítila som ju....po vedomej práce som ju začala vnímať.... a vnímam ju až do kostí, prešla som veľkou zmenou v živote na všetkých úrovniach.... Objavila som svoju kreativitu a začala som maľovať, rozvinula sa mi intuícia, schopnosť vcítiť sa do ľudí. Viem, kedy používam mužskú esenciu a kedy ženskú esenciu. Monika je pre mňa jedna nádherná bytosť s nadhľadom. Mala som možnosť, česť vidieť a zažiť jej prácu aj ako asistentka. Dokázala byť v plnom nasadení, vedela sa naladiť na celú skupinu, prispôsobiť program tak, aby tam bolo to, čo presne potrebujú...
Mirunka Hazuchovájógová a hormonální terapie. www.mirunka.sk
S MUDr. Monikou Sičovou pracuji již velice dlouho. Monikou doporučená cvičení a zaměření pozornosti na Aktivaci Třetího Oka mě velmi brzo a přirozeně propojila ještě více s intuiticí, přímým vnímáním procesů uvnitř i vně a propojila je. Vyjasnil se proces rozhodování, odpadly zbytečné domněnky. Sladidlo se vnímání mysli a těla. Já tomu říkám, že se otevřela přímá linka s Bohem.
Miloslava Jirouchovámalířka, lektorka, koučka, www.miloslavaj.webnode.cz
recenze na kurz otevírání třetího oka
otevírání třetího oka reference
Třetí oko

Reference ze světa

 Oana Stoianovici, zakladatelka projektu The Feminine
"Doktorka Monika Sičová umí fantasticky vést skupinu a držet silnou transformační energii. Její oheň, integrita a zároveň vysoká citlivost a intuice dává každému účastníkovi pocítit, že je plně podporován. Její kurzy vám velmi doporučuji, přinesou vám vysoké vědomí, spojení s intuicí a transformaci."

Kirsti Kuosmanen, herečka Národního divadla a Stella Polaris, Finsko

www.kirstikuosmanen.com
"Zúčastnila jsem se několika workshopů Moniky Sičové a také jsem s ní spolu-lektorovala. Pokaždé jsem unešená jejími schopnostmi. Dokáže vytvořit podporující a současně velmi hlubokou atmosféru. Kombinace širokých znalostí, silné intuice a strhující přítomnosti mi pomohla najít mou vlastní svobodu, plně aktivovanou intuici a zároveň vědomé lektorky. Cítím, že její vibrující energie je neutuchající inspirací nejen pro mě osobně, ale pro každého, kdo s ní pracuje."
Třetí oko

Meditační centrum Lažánky

 • Naše Meditační centrum Lažánky funguje už od roku 2002. 
 • V chráněné krajinné oblasti
  Bílého Potoka.
 • Hostilo stovky kurzů a tisíce spokojených účastníků.
Třetí oko

Další interview v médiích

Monika pravidelně vystupuje v médiích, v televizi i v rozhlase.

Rozhovory s ní najdete nejen v lifestylových časopisech, ale
i v odborných magazínech.

Předává desítky let svých zkušeností s meditací, aktivací Třetího oka i ženskými tématy.

Pomáhá ve znovuobjevení našich přirozených schopností.

MUDr. Monika Sičová založila společně s Ing. Igorem Samotným hnutí Mohenždodáro před více
než 18 lety.

 

TV Joj s námi natočila s námi 10dílný seriál o tantře
a Mohendžodáru pro pořad Strepiny.

Jan Kraus pozval Igora Samotného do Uvolněte se prosím.

Český rozhlas Leonardo odvysílal reportáž o Tantrickém festivalu.

Tereza Tara natočila celovečerní film LET VINY, kde jsou záběry z kurzů Mohendžodáro, včetně rozhovoru s Monikou.

Šárka Rusnáková popsala na vlastní kůži prožitý víkend Mohendžodára pro časopis Yellow.

Novinář Ivan Brezina udělal s Monikou rozhovor pro časopis Maxim.

Monika publikovala ke stovce autorských článků pro časopisy Vitalita, Regena, Regenerace, Meduňka, Puls, Fit pro život, JógaDnes, Cosmopolitan (výběrová rubrika FFF - Femme Feminine Fatale).

Dále psala články na weby jako osud.cz, zivotni-energie.cz, esoterika.cz atd.

Reportáže z eventů  Aktivace Třetího oka jste mohli vidět v časopisech Regenerace, Meduňka, Kvalitní život,...

Titulní rozhovory poskytla časopisům Ona Dnes, Meduňka, Kvalitní život, Blesk pro ženy nebo Novinky.cz (k přečtení zde).