Filmotéka

Doporučené filmy s poselstvím

Třetí oko

Nádherná zelená

Krásný film plný vhledů

Nádherná zelená film zdarma

Režie: Coline Serreau
Scénář: Coline Serreau
Kamera: Robert Alazraki

Tento film byl natočen fancouzskou režisérkou Coline Serreau už v roce 1996. Světlo světa začal spatřovat teprve nedávno. Údajně byl zakázán. Svým příběhem otevírá oči a ukazuje, jak je naše společnost nastavena.

Začátek filmu se odehrává na vzdálené planetě, kde lidé žijí v naprostém souladu s přírodou. Jejich kultura překonala následky průmyslové revoluce. Lidé rozvíjejí především specifické disciplíny jako je telepatie, věštění budoucnosti apod. Díky svému harmonickému způsobu života se dožívají více než 200 let.

Při výročním shromáždění vybírají své zástupci, kteří navštíví různé planety. U hledání dobrovolníka, který by se měl vypravit na Zem nastává problém, nikomu se tam nechce. Nakonec se pro tento úkol rozhodne mimozemšťanka Mila.

Žádnému člověku ze společenství se na ni na rozdíl od jiných planet letět vůbec nechce, o Zemi je totiž známo, že tamní společnost je nerozvinutá a extrémně technokratická. Je to však už dvěstě let, co byla navštívená naposledy, takže by se tam někdo podívat měl. Mila tedy letí zjistit, v jakém stavu se Země nachází...

Nádherná zelená film shlédnutí zdarma

Přilétá do Paříže, a jediné, co má u sebe, jsou batikované šaty. Pomalu se začíná seznamovat s prapodivnou současnou společností. Při svém průzkumu se nestačí divit. Je velmi šokovaná, v jakém stavu nachází ovzduší, potraviny, i lidi samotné. 

Překvapí ji, že lidé stále používají peníze, proto jde do katedrály Notre-Dame, kde kdysi její předchůdce ukryl zlaté mince, aby měla peníze na jídlo. Zde zjistí, že jejich předek Ježíš, kterého na Zemi poslali před asi 2000 lety, byl přibit na kříž.

Na své pouti městem potkává mnoho nepřátelsky naladěných lidí. Některé z nich svými telepatickými schopnostmi tzv. „odpojí“, aby začali vnímat svět kolem sebe neomezeným pohledem. Takto se seznámí s lékařem Maxem a jeho rodinou, čímž změní jejich život.

Za Milou přiletí na Zemi i její dva starší synové, kteří se ale nejprve omylem ocitnou v Austrálii mezi tamními domorodci...  

Třetí oko

Film Nádherná zelená

ke shlédnutí přímo zde

Šipkami v pravém dolním rohu videa můžete video zvětšit na celou obrazovku. 

Film je společenskou kritikou poukazující na negativní stránky životního stylu v moderní společnosti. O naší společnosti a jejím konzumním způsobu života mluví velmi otevřeně. S humorem vykresluje, jak mylný je dnešní pohled na svět.

Ukazuje, jak je naše myšlení nastavené. Naše představa o tom, jak být šťastní je něco úplně jiného než skutečný pocit štěstí tedy spokojenosti s tím, co máme.

Mnoho lidí už dávno tuší, že něco není v pořádu. Tento film si nebere servítky, nebojí se říct, že je naše společnost nemocná, naše věda i technika, naše stravování, politika i to, že stále ještě používáme peníze.