Titulní rozhovor pro Meduňku 04/2020

MUDr. Monika Sičová

Otázky kladla šéfredaktorka Věra Keilová

Úryvek z rozhovoru

Kdy jsi absolvovala lékařskou fakultu? Působila jsi alespoň nějaký čas v oficiálním zdravotnictví?

První lékařskou fakultu UK v Praze jsem absolvovala v roce 2003 a pak jsem ještě chvíli pracovala v odborné rehabilitační léčebně Luže-Košumberk, která se nacházela uprostřed čisté přírody. Bylo to ale opravdu krátce, protože všechno se ve mně už dávno bouřilo a volalo mě na cestu meditace. Každou volnou chvíli jsem psala články o Mohendžodáru, o tantře i meditacích a v podstatě jsem nemyslela na nic jiného. Bylo mi to předpovězeno i jedním šamanem na Srí Lance.

Kdy to bylo? 

V době posledních státnic jsem cestovala dva roky po světě a nevěděla, jakou cestou se dát. Šaman v Kataragámě na Srí Lance mi tenkrát řekl, aniž by o mně cokoliv věděl, že stojím na důležité křižovatce, a jak váhám, ztrácím obrovské množství energie. Jakmile prý však zvolím správnou cestu, získám napojení, které mě povede po celý život a bude mě podporovat.

Tenkrát jsem mu nerozuměla, ale dnes si na to vzpomenu často, protože to byla hluboká pravda! Když jsem si pak za první výplatu koupila starou ojetou škodovku, sbalila jsem svých pár švestek, dala výpověď a za klasickým zdravotnictvím navždy zavřela dveře. Lékařskou praxi jsem pověsila na hřebík a nikdy jsem toho nelitovala, protože s jiným, než s celostním způsobem léčení nesouhlasím. Práce lékařů si vážím, ale odmítám farmaceutické lobby. 

Tímto krokem jsem najednou získala obrovské množství energie, času a kreativity. Nic mě už nemohlo zastavit. Krátce na to jsem v Brně otevřela svoje první docházkové kurzy Mohendžodáro. 

Celý rozhovor