symbol třetího oka

Titulní rozhovor pro Meduňku 04/2020

s MUDr. Monikou Sičovou

vera-keilova-rozhovor s mudr monikou sicovou o intuici
Třetí oko

Otázky kladla šéfredaktorka Meduňky Věra Keilová.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho s přáteli na Facebooku.

monika-sicova-intuice
monika-sicova-intuice-rozvoj
monika-sicova-intuice-rozvoj-3
Třetí oko

Celý rozhovor

Normální je spokojený, meditativní stav bytí

Na rozhovor pro Meduňku jsme se s Monikou setkaly krátce před jejím odjezdem na Bali, kde organizovala šestitýdenní lektorský kurz s Ma Annadou Saritou. Sešly se na něm uznávané lektorky a terapeutky z celého světa. Podobných programů Monika Sičová absolvovala více a také jich už řadu organizovala. Na své cestě poznání s cílem pomáhat druhým, i když jinak než podle oficiální medicíny, kráčí stále dál a dál. Svůj život zasvětila tantra józe pro ženy.

Na rozhovor pro Meduňku jsme se s Monikou setkaly krátce před jejím odjezdem na Bali, kde organizovala šestitýdenní lektorský kurz s Ma Annadou Saritou.
monika sicova intuice
Každou volnou chvíli jsem psala články o Mohendžodáru, o tantře i meditacích a v podstatě jsem nemyslela na nic jiného.
Krátce na to jsem v Brně otevřela svoje první docházkové kurzy Mohendžodáro.

▼ Kdy jsi absolvovala lékařskou fakultu? Působila jsi alespoň nějaký čas v oficiálním zdravotnictví?

První lékařskou fakultu UK v Praze jsem absolvovala v roce 2003 a pak jsem ještě chvíli pracovala v odborné rehabilitační léčebně Luže-Košumberk, která se nacházela uprostřed čisté přírody. Bylo to ale opravdu krátce, protože všechno se ve mně už dávno bouřilo a volalo mě na cestu meditace. Každou volnou chvíli jsem psala články o Mohendžodáru, o tantře i meditacích a v podstatě jsem nemyslela na nic jiného. Bylo mi to předpovězeno i jedním šamanem na Srí Lance.

▼ Kdy to bylo?

V době posledních státnic jsem cestovala dva roky po světě a nevěděla, jakou cestou se dát. Šaman v Kataragámě na Srí Lance mi tenkrát řekl, aniž by o mně cokoliv věděl, že stojím na důležité křižovatce, a jak váhám, ztrácím obrovské množství energie. Jakmile prý však zvolím správnou cestu, získám napojení, které mě povede po celý život a bude mě podporovat. Tenkrát jsem mu nerozuměla, ale dnes si na to vzpomenu často, protože to byla hluboká pravda! Když jsem si pak za první výplatu koupila starou ojetou škodovku, sbalila jsem svých pár švestek, dala výpověď a za klasickým zdravotnictvím navždy zavřela dveře. Lékařskou praxi jsem pověsila na hřebík a nikdy jsem toho nelitovala, protože s jiným, než s celostním způsobem léčení nesouhlasím. Práce lékařů si vážím, ale odmítám farmaceutické lobby. Tímto krokem jsem najednou získala obrovské množství energie, času a kreativity. Nic mě už nemohlo zastavit. Krátce na to jsem v Brně otevřela svoje první docházkové kurzy Mohendžodáro.

▼ Co tě vlastně přivedlo ke studiu medicíny?

Zlomovým okamžikem pro mě v tomto ohledu byla smrt mojí maminky. Bylo mi dvanáct let, když onemocněla rakovinou vaječníků. Pak jsem ji viděla umírat dlouhé dva roky – měla velké bolesti a ke konci života vážila už jen čtyřicet kilo. Do posledních okamžiků si ovšem ke mně i k mému bratrovi zachovala obrovskou lásku. Když odešla, v srdci mi zůstala obrovská díra a smutek. Z její smrti jsem tenkrát vinila lékaře, který nerozpoznal začínající onemocnění, přestože maminka si na potíže stěžovala už půl roku. Právě tenkrát jsem se rozhodla, že vystuduji západní medicínu a také všechny alternativní metody, abych oba směry skloubila a aby se podobná chyba nikdy neopakovala. Chtěla jsem, aby žádná další žena nezemřela zbytečně tak mladá – mámě bylo sotva čtyřicet let. Kromě lékařské fakulty jsem tedy studovala také desítky různých alternativních směrů u nejlepších učitelů – akupunkturu, Reiki a léčení energií, léčbu bylinami, meditace, šamanské práce apod. Na škole jsem poznala, že západní medicína se stará především o tělesnou schránku, zatímco pravá příčina nemocí je ukryta hluboko v psychice, ale také v rodě, v karmě i v hospodaření s energií. Navíc jsem zjistila, že na stejnou nemoc předčasně zemřely všechny ženy v mém rodě – kromě maminky také babička i prababička. Přestala jsem tedy vinit lékaře, přijala osud našeho rodu a ještě hlouběji se ponořila do zkoumání skrytých souvislostí a tajemna. Nic jiného mi nezbývalo, vždyť za zády mi dýchala smrt a vůbec jsem nevěděla, jak dlouho budu žít. Dnes toto Memento Mori (latinsky pamatuj na smrt) vnímám jako velký dar, protože člověk pak žije naplno každý okamžik a nenechá ho proplout mezi prsty. Přišla s tím i veliká vděčnost za každý moment, a to pociťuji od dob dospívání až dodnes.

▼ Kdo se o vás po smrti maminky staral?

Péči převzal táta, kterého jsem ale do té doby příliš neznala. Navíc žil s macechou, která nás s bráchou moc ráda neměla. A protože to byla opravdu těžká konstelace, brzy jsem opustila domov a ve čtrnácti letech odjela z Ostravy studovat do Olomouce francouzské gymnázium. Dnes mám s tátou hezký vztah a moc mě to těší.

Monika Sičová a Mahasatvaa Ma Ananda Sarita
Právě tenkrát jsem se rozhodla, že vystuduji západní medicínu a také všechny alternativní metody,
Dnes toto Memento Mori (latinsky pamatuj na smrt) vnímám jako velký dar, protože člověk pak žije naplno každý okamžik a nenechá ho proplout mezi prsty.
Indie
Projeli jsme spolu Indii a vedli jsme spolu desítky kurzů.

Vzdělávání na vlastní pěst

▼ Během let jsi absolvovala mnoho tantrických a šamanských výcviků. Které byly ty nejzásadnější?

Stalo se to mojí vášní a je tomu tak dodnes. Studiem u různých učitelů, léčitelů a lektorů jsem strávila už tisíce hodin a všechno mě bavilo a zajímalo. Nejzásadnější bylo setkání s mým mentorem a koučem, Igorem Samotným, zakladatelem Meditačního centra Lažánky. Projeli jsme spolu Indii a vedli jsme spolu desítky kurzů. Jeho považuji dodnes za nejzásadnějšího učitele v mém životě i přítele na duchovní cestě. Mezi další výjimečné osobnosti patří v současnosti např. Ma Ananda Sarita, osvícená učitelka tantry a meditací, působící v linii mystika Osha. Absolvovala jsem u ní několikaletý mezinárodní výcvik pro učitele tantry na Korfu. Později jsme se spřátelily, a tak jsem ji pozvala k nám do Meditačního centra Lažánky, kde čtyři roky vedla kurzy pro ženy včetně lektorského tréninku. Ten byl podle mého názoru zcela zásadní pro posun kvality jakýchkoliv lektorských kurzů v ČR. Dále musím určitě zmínit i Ambu, kolumbijsou šamanku, které jsem dlouho asistovala a naučila se práci s energií, energetickým polem, číst pole skupiny rovnou během procesu a technik. A dnes je to třeba aktuálně světoznámý kouč Brendon Buchard.

▼ Také jsi absolvovala řadu pobytů ve tmě. Co tě k tomu vedlo a co ti to přineslo?

Pobyt ve tmě patří od nepaměti k silným transformačním technikám. Praktikovali jej ve všech mystických kulturách světa – v Tibetu, v Číně, v Indii, ale i v Egyptě, dokonce se objevuje i v Eleusínských mystériích. Při pobytu ve tmě je třeba umět hluboce meditovat, tj. tak, aby mozkové vlny přepnuly z chronické vysoké bety do hlubší alfy, nebo do pomalého vlnění théta až delta. Jinak se místo meditace ve tmě jedná o přemýšlení ve tmě, což nemá zdaleka takový přesah. Pokud však člověk ve tmě intenzivně medituje a cvičí techniky na aktivaci třetího oka, velice rychle se aktivuje epifýza, šišinka mozková neboli třetí oko. A právě aktivace třetího oka je cíl celého pobytu ve tmě. Šišinka spouští produkci velkého množství melatoninu, který způsobuje silnou regeneraci těla a opravu DNA. Člověk prvních pár dní hodně spí a regeneruje na buněčné úrovni. Od čtvrtého dne začne šišinka produkovat superaktivní molekulu pinolin, která se vyskytuje v mozku pouze v době, kdy jsme v matčině břiše, ještě plně napojeni na vesmírné Vědomí. Člověk díky tomu začne ve tmě prožívat primordiální napojení na Vesmír a stejný stav jako stav beztíže v matčině lůně, což je nesmírně léčivé.

monika sicova rozvoj intuice 2
Pobyt ve tmě patří od nepaměti k silným transformačním technikám.
Jakmile je člověk ve tmě déle jak čtyři dny, v krvi se nahromadí obrovské množství melatoninu
Také to je pro mě setkání se Světlem a s jednotným kvantovým polem. Nejprve piju lahodný černý elixír Tmy a poté se rozpustím do Světla.

▼ Co se stane s hormonem melatoninem, který se běžně každé ráno díky slunečnímu svitu promění na hormon štěstí serotonin?

Jakmile je člověk ve tmě déle jak čtyři dny, v krvi se nahromadí obrovské množství melatoninu, které se začne přeměňovat na superaktivní molekulu DMT a DMT začne produkovat také šišinka. Jde o molekula, která se do těla v obrovském množství uvolňuje v okamžiku smrti a pomáhá duši uvolnit se z těla, k čemuž dochází v oblasti epifýzy. Kdo zažil klinickou smrt a hovoří o kontaktu s Bohem či se všeobjímající láskou, anebo o tom, že své tělo viděl z výšky, cestoval časem i prostorem apod., zažil uvolnění DMT. Když je pak člověk z této cesty zavolán zpět do života, vydá se na cestu duchovního probouzení a opouští dřívější materialistický pohled na život. Krásně to ve své knize popsala např. Anita Moorjani. Ve tmě se začne produkovat obrovské množství DMT, aniž by člověk musel prožít klinickou smrt. Přináší mu to přímou zkušenost napojení na jednotné univerzální pole lásky, přesahující lidskou zkušenost.

▼ Jak se to projevuje konkrétně?

Člověk začne prožívat lucidní snění, vystoupí ze svého těla, může vidět obrazce posvátné geometrie a propojí se s Univerzem. Je to pokročilá forma meditace, ale k tomu běžně u lidí při pobytech tmě bohužel nedochází. Jsou to pak spíše pobyty rekreační s menším účinkem, než jaký by mohly mít. Mozek se stále nachází ve frekvencích vysoké bety, což je stav neustálého přemýšlení. K aktivaci epifýzy je však třeba cílené meditace se zaměřením dechu a pozornosti přímo na šišinku. Jinak veškerou energii pohltí frontální lalok určený k přemýšlení, nebo amygdala, což jsou zase emoce. Osobně vnímám pobyt ve tmě jako důležitou a pravidelnou součást vlastní hluboké meditace. Vždycky se tím hluboce nasytím, vyživím a získám spojení s nejhlubší podstatou bytí. Říkám tomu životní občerstvení. Setkání se Smrtí a ryzí Tmou, která je tak výživná a úlevná pro všechny buňky v těle, nás dokáže zbavit chronického stresu, ve kterém jinak bohužel žijeme neustále. Také to je pro mě setkání se Světlem a s jednotným kvantovým polem. Nejprve piju lahodný černý elixír Tmy a poté se rozpustím do Světla.

Mohendžodáro – láska i osud

▼ Společně s Igorem Samotným jste transformovali starodávnou indickou tantrickou jógu Mohendžodáro do moderní podoby s tradičními prvky. Jak tento systém, který je jedinečný svojí komplexností, vznikl?

Mohenžodáro je moje životní láska. Když jsem tento systém poznala na své první cestě po Indii, bylo mi asi dvacet let. Vůbec jsem tehdy netušila, že jde o moje životní sekání! Brala jsem to jako zajímavé hodnotné učení, nicméně jsem si na něj opět vzpomněla až o řadu let později, když jsem začala učit a přemýšlela, co mohu nabídnout. Zařadila jsem tedy ásany z rituálu Mohendžodáro a vůbec jsem netušila, jakou tím způsobím revoluci! Ženy samy chtěly stále více – zajímaly je ásany, práce s energií, rozvádění sexuální energie z pánve do srdce a dále do třetího oka. Duše ženy je tak vyživena na nejhlubší úrovni. Já jsem vlastně Mohendžodáro učit nezačala, protože Mohendžodáro začalo učit skrze mě. U žen po tom byl tak velký hlad, že jsem postupně ve všech svých školách dala právě Mohendžodáru hlavní pozornost. Nápis Mohendžodáro jsem tenkrát viděla i na obloze, a jakmile jsem se mu plně otevřela, začalo skrze mě procházet. A děje se to dodnes. První docházkový kurz se konal v roce 2003, později jsem otevřela víkendovou školu, která byla zaměřena na hluboké napojení se na vnitřní stav, na stavy alfa až théta, kultivaci ženské sexuální energie a rozvádění energie z pánve do srdce a do třetího oka. Dnešním ženám to vše okamžitě pomáhá v uzdravení ženských orgánů, veškerých nemocí v pánvi, odstraňuje to bolestivou a nepravidelnou menstruaci, potíže s otěhotněním a také to umožňuje bezproblémovou menopauzu. Žena si díky Mohendžodáru udrží svou vyživující sexuální energii až do vysokého věku a také se rozvíjí její intuice a napojení. V roce 2008 jsem získala první akreditaci ministerstva školství a díky tomu jsem otevřela i oficiální lektorské kurzy. Dnes v naší republice působí asi 200 lektorek Mohendžodára, které většinou vedou své vlastní docházkové kurzy ve městech i na vesnicích. Mnoho z nich také působí na Slovensku nebo jinde v zahraničí. Většinou jsou to Češky žijící dlouhodobě v cizině, které byly tak nadšené, že opustily svoje původní profese a naplno se vrhly do předávání ženské esence. Lektorky jsou tak dnes i ve Švýcarsku, v Itálii, ve Francii, ale i v Austrálii a v Jihoafrické republice. Mám z toho velkou radost. Říkají, že hlavně v západní Evropě jsou ženy daleko více v hlavě než ženy u nás, a tím v sobě mají méně citu, napojení, spontánnosti i radosti. I proto jsou tyto lektorky velmi úspěšné – pro ženy na západě je Mohendžodáro doslova životodárný elixír a stalo se velice populární. Dodnes se jenom u nás dotklo již více než 15 000 žen a toto číslo stále narůstá. 

monika sicova rozvoj intuice 3
Mohenžodáro je moje životní láska. Když jsem tento systém poznala na své první cestě po Indii, bylo mi asi dvacet let.
Já jsem vlastně Mohendžodáro učit nezačala, protože Mohendžodáro začalo učit skrze mě.
Pro ženy na západě je Mohendžodáro doslova životodárný elixír a stalo se velice populární.
kurz v Lažánkách
Díky speciálním cvikům se v pánvi rozproudí stagnující energie.
karma
V Mohendžodáru existují speciální cviky na posílení vaječníků, které pak začnou okamžitě produkovat správné množství pohlavních hormonů.

▼ Má toto zkrášlující a omlazující cvičení pro ženy také léčivé účinky?

Ano. Díky speciálním cvikům se v pánvi rozproudí stagnující energie. Projevuje se to jako častější záněty, problémy s močovým měchýřem, s pochvou, ale i dělohou např. v podobě myomů. Dále výrazně posiluje vaječníky, které se prokrví, oživí a zmizí cysty. Případů vymizení cyst mám snad už stovku a pokaždé to poté bylo potvrzeno ultrazvukem u gynekologa. Protože většinu našeho života vaječníky spí, fungují tak na 30%. Projevuje se to třeba menším libidem, nižší kreativitou nebo neschopností donosit dítě, ale i bolestivou menstruací, protože hormony nejsou v rovnováze. Navíc naše prostředí obsahuje tak obrovské množství exo-estrogenů působících z vnějšího prostředí, že vaječníky jsou pod neustálým tlakem. Díky Mohendžodáru ale doslova ožijí! Na fyzické úrovni se pánev více prokrví a rozproudí se zde lymfa, čímž pádem dochází k přirozené detoxikaci. Právě to vysvětluje rychlé účinky Mohendžodára hlavně u ženských zdravotních problémů. Mám i případ, kdy otěhotněla žena, která měla už dvě dospělé děti, jeden vaječník odoperovaný a druhý s cystami. Podle lékařů byla neplodná a v menopauze, takže s manželem nepoužívali žádnou antikoncepci. Začala cvičit Mohendžodáro a za tři měsíce bylo těhotná! Dnes má už desetiletou holčičku.

▼ Jak to tedy funguje?

V Mohendžodáru existují speciální cviky na posílení vaječníků, které pak začnou okamžitě produkovat správné množství pohlavních hormonů, což ženu mj. chrání před rakovinou prsu. Díky vysoké hladině pohlavních hormonů žena doslova rozkvétá před očima a znovu se cítí, jako by jí bylo dvacet, protože v těle proudí energie z vaječníků. Žena opět získá životní šťávu a toto omlazení nastává díky kultivaci ženské sexuální energie. Je to také tajemství věčného mládí adeptů tantry. Pak může být člověk mlád, i když mu je sedmdesát. Mnoho žen také potvrzuje, že prošly menopauzou zcela bez problémů a jejich milostný život se stal naplněnějším a hlubším. Díky rozvádění energie z pánve do srdce Mohendžodáro účinně léčí i další žlázy s vnitřní sekrecí, především oslabenou štítnou žlázu. Podporuje brzlík, imunitu a také aktivitu šišinky mozkové neboli třetího oka. Kromě toho pomáhá při inkontinenci v důsledku povoleného pánevního dna hlavně po porodu. Mnoho žen se to bojí přiznat, ale bohužel tento problém často řeší už po třicítce. Lékař poradí jednoduché cviky nebo operaci, ale Mohendžodáro dokáže inkontinenci odstranit bezbolestně a natrvalo. Posílí celou pánev, vrátí zdravý tonus do pochvy, dělohy i močového měchýře.

Ženy a moderní doba

▼ Tantrická jóga tedy může pomoci s většinou tzv. ženských nemocí?

Ano, protože jakmile cvičením rozproudíme energii, dostane se do všech osmnácti energetických center v těle, nastartuje se samoúzdravný proces. Mohendžodáro pracuje velice intenzivně s ženskou pánví, a to na všech čtyřech úrovních – tělesné, energetické, emocionální i duchovní. Mnoho směrů se zabývá pouze jednou, maximálně dvěma úrovněmi. Klasická medicína je zaměřena pouze na tělesnou úroveň, další směry naopak příliš zdůrazňují úroveň duchovní, ale je potřeba si uvědomit, že jsme spojením ducha a těla, energie i emocí. Je to podobné, jako když chceme srovnat nahnutý stůl. I v tomto případě potřebujeme dát do správné polohy všechny čtyři nohy, nikoliv pouze jednu, protože tím často vznikne ještě hlubší nerovnováha. Lidskou bytost je nutné vždy ladit jako celek.

▼Při tvorbě koncepce cvičení jste vycházeli ze starodávné indické tradice, ale zároveň i ze středoevropské reality a současných znalostí lékařské vědy. Jak se vám to podařilo skloubit?

Indická kultura je několik tisíc let stará a současná moderní žena nepotřebuje vzývat indická božstva, protože její mentalita je jiná. Ponechali jsme zásadní části Mohendžodáro, jako jsou ásany, tedy techniky práce s tělem, s dechem a s rozváděním energie po těle, dále také meditace a dynamiku pánevního dna. Vše, co souviselo s balastem, nejčastěji hinduistických božstev, jsme do toho však již nezařadili, aby to pro ženy z Evropy bylo uchopitelnější. Řada technik se pro moderního člověka zkrátka nehodí. Používaly se před několika tisíci lety, ale dnes už účinné nejsou.

monika sicova rozvoj intuice 5
Jakmile cvičením rozproudíme energii, dostane se do všech osmnácti energetických center v těle, nastartuje se samoúzdravný proces.
Ponechali jsme zásadní části Mohendžodáro, jako jsou ásany, tedy techniky práce s tělem, s dechem a s rozváděním energie po těle, dále také meditace a dynamiku pánevního dna.
skupina z Lažánek
Je to nezdravý stav mozku, kdy se do těla vyplavuje obrovské množství kortizolu a automaticky se snižuje melatonin a serotonin.
ženy
Každá žena se naučí, jak kultivovat svou sexuální energii a jak ji vyžít pro svoje zdraví a intuici.

▼ Jaký to má důvod?

Moderní lidé vyrůstají ve škole, což předtím nebylo. V průměru dvacet let zapojují svůj mozek každý den velmi intenzivně, a navíc ještě nezdravým stresujícím způsobem, čímž se postupně zcela přesunou ze srdce do hlavy a z pravé hemisféry do hemisféry levé. Zatímco po většinu času bychom měli fungovat v hladině alfa, protože jde o frekvenci napojení, běžně zůstáváme v hladině chronické bety, jak to bývá popisováno i na EEG, kdy většině lidem neustále běží hlavou myšlenky a emoce, které se zastaví jen výjimečně. Je to nezdravý stav mozku, kdy se do těla vyplavuje obrovské množství kortizolu a automaticky se snižuje melatonin a serotonin. Ze spokojeného meditativního stavu bytí, který je pro nás normální a přirozený, jsou ve stavu nemocného a vystresovaného bytí, které je navíc návykové.

▼ Jaké v současnosti vedeš kurzy?

Vedu pětihodinové workshopy v Maitrei v Praze 1, v nádherném prostředí kousek od Týnského chrámu. Jsou zaměřeny na aktivaci tzv. třetího oka a Mohendžodáro, na teorii i praxi. Především ale vedu pokročilé celoroční školy Mohendžodáro a kurzy pro lektorky v Meditačním centru Lažánky. Na těchto školách jdeme opravdu do hloubky. Každá žena se naučí, jak kultivovat svou sexuální energii a jak ji vyžít pro svoje zdraví a intuici. Kromě Mohendžodára na všech úrovní se v Lažánkách také nabízí tantra pro páry i jednotlivce, kteří se chtějí věnovat kultivaci svého vztahu. Také sem pravidelně přijíždějí různí hosté ze zahraničí. Meditační centrum založil kouč, léčitel a mentor ing. Igor Samotný před třiceti lety a nachází se v krásné chráněné krajinné oblasti Bílého potoka mezi Prahou a Brnem.

▼ Co dnešním ženám chybí a co jim nejvíce škodí?

V moderní civilizaci má žena 21. století mnoho výhod a darů. Většinou se může plně realizovat i profesně a má stejná práva jako muž, což po tisíce let nebylo. Ovšem právě toto všechno ji na druhou stranu škodí, protože to oslabuje její přirozenou roli matky, pečovatelky, strážkyně krbu a rádkyně. Dnes ženy na západě rozvíjejí především mužské vlastnosti, mnoho žen je ve třiceti chlapem v sukni, dokonce jsou v porovnání s muži často silnější, výkonnější i ostřejší. Jsou úspěšné v práci, budují kariéru, ale přesto se cítí prázdné, protože v hloubi jejich duše cosi umírá a usychá. Mohendžodáro tento vnitřní stav dokáže harmonizovat. K propojení se svojí podstatou čili ke zvnitřnění také silně pomáhá meditace, kdy se člověk naučí vystoupit z mysli, což vede k odstranění stresu. Žena se pak ke své přirozenosti vrátí spontánně. Dá se to přirovnat k odstranění bariér v podobě klád na proudící řece.

▼ Co by si tedy každá žena měla uvědomit a jak by se sebou měla zacházet?

Důležitý je každodenní kontakt se svým Vyšším já – v Mohendžodáru tomu odpovídají vyšší ásany a meditace. Aktivace třetího oka a kontakt se svým Vyšším já nám dává nadhled a schopnost proplout i nejtěžšími obdobími života. Nedá se jim vyhnout, protože každá žena prožije buď bolest ze ztráty milované osoby, z nemoci dítěte nebo třeba ze ztráty rodiny, zázemí apod. V těžkém životním období se schopnost meditace a intuice může velice prohloubit, protože těžké rány nás přivádějí zpět k podstatě bytí. V době blahobytu a prosperity se naopak spíš zaplétáme do povrchností a banalit. Pak najednou přijde okamžik pravdy, který nás zastaví a přivede ke zvědomění. Znám několik žen, kterým zemřelo dítě, což je ta nejtěžší zkouška. Přesto dokázaly tuto bolest transformovat. Cítíte z nich hloubku, pravdivost a naléhavost života, protože jsou schopné plně prožívat každodenní kontakt s Bohem, resp. Univerzem. Mizí povrchnost, konvenčnost i banality, a to je obrovský dar. Šišinka jako anténa od rádia.

monika sicova rozvoj intuice 6
K propojení se svojí podstatou čili ke zvnitřnění také silně pomáhá meditace, kdy se člověk naučí vystoupit z mysli, což vede k odstranění stresu.
Důležitý je každodenní kontakt se svým Vyšším já – v Mohendžodáru tomu odpovídají vyšší ásany a meditace.
přednáška Moniky Sičové
Šišinka mozková, třetí oko, byla v každé duchovně vyspělé civilizaci velmi ceněna – známe Oko Horovo, Buddhovo třetí oko, Shivovo třetí oko v Indii.
Šišinka je ve skutečnosti něco jako anténa od rádia nebo televize a ladí se na informace v prostoru.

Šišinka jako anténa od rádia

▼ V poslední době také pořádáš semináře věnované aktivaci třetího oka neboli šišinky mozkové. Můžeš vysvětlit, proč v současné době u většiny lidí spí, co ji nejvíce poškozuje a jak je možné toto centrum naší intuice opět probudit?

Šišinka mozková, třetí oko, byla v každé duchovně vyspělé civilizaci velmi ceněna – známe Oko Horovo, Buddhovo třetí oko, Shivovo třetí oko v Indii atd. Ve starověké Číně, Tibetu i Egyptě a vlastně po celém světě nacházíme symboliku probuzeného třetího oka a je o tom i zmínka v Bibli. Naše civilizace s ním však nepracuje, a to především kvůli potlačení ženského principu ve středověku, kdy byly vědomé ženy upalovány. Přitom třetí oko je stejné jako kterékoliv jiné energetické centrum v těle. Jakmile mu dáme pozornost, probudí se, protože touží být aktivní stejně jako srdce či vaječníky – všechna centra v těle jsou zde proto, aby nám sloužila. Šišinka odpovídá šesté čakře, srdce čtvrté a vaječníky druhé čakře a jsou to přirozené ženské póly energie. Při práci s třetím okem nejde o nic nebezpečného, pouze o přirozenou schopnost ladit se na vyšší frekvence jednotného kvantového pole. Každý z nás za svůj život zažívá velké množství záblesků osvícení, kdy se šišinka fyziologicky aktivuje a produkuje ve svých piezokrystalech elektrický výboj. Vnitřním zrakem může vnímat jasné světlo, ale především pociťujeme napojení, všeobjímající lásku a obrovskou blaženost. Bohužel si toho často nejsme vědomi, nebo se lekneme a potlačíme to. Šišinka je ve skutečnosti něco jako anténa od rádia nebo televize a ladí se na informace v prostoru. Proto se při aktivované šišince začne probouzet určitá genialita. Jste-li léčitel, prohloubí se napojení na pacienta a začnou k vám chodit stále přesnější informace, jste-li hudebník, můžou se vám začít zdát lucidní sny, kdy během noci skládáte hudbu a ráno ji už jenom zapíšete. John Lennon otevřeně hovořil o tom, že právě takto skládal. Kamkoliv zaměříte pozornost třetího oka, začnou k vám proudit informace přesahující naučené znalosti vašeho mozku. Dále je třeba propojit a vyvážit levou a pravou hemisféru a u moderního člověka také odstranit chronickou vysokou betu mozkových vln, což je jediný stav mozku, kdy se obraz nemůže přenášet do informací. Když jste ve stresu, hodně přemýšlíte, nebo máte silné emoce, není tedy možné propojení šišinky s vaším mozkem pomocí obrazů.

▼ Hodně cestuješ a navštívila jsi již mnoho zemí. Dokonce dnes pořádáš i cesty se specifickými programy…

Letos v únoru jsem například organizovala lektorský kurz s Ma Anandou Saritou na Bali, kam se sjely ženy z celého světa, uznávané lektorky a terapeutky doslova z každého koutu planety – z Austrálie, Nového Zélandu, z Indie, z Brazílie, Ameriky, Evropy, a dokonce i z Česka. Bylo to intenzivních šest týdnů ve společnosti třiceti výjimečných žen a stálo to za to.

▼ Jak na tvoji profesi a zájmy nahlíží tvůj devítiletý syn Tomáš?

Tomášek má svoje zájmy a občas si notuje Om. Kdysi jsme byli na kurzu Komissarova k aktivaci třetího oka u dětí, takže se naučil vidět snadno i bez zraku už v sedmi letech. Děti ve škole to ale nepřijímaly a asi se na něj dívaly divně, takže tuto schopnost odmítl používat. Ví, že se věnuji Mohendžodáru a chce se mnou jezdit do Meditačního centra Lažánky. V jeho zájmech mu nechávám úplnou svobodu a dávám mu hodně lásky a pozornosti.

MUDr. Monika Sičová - lektorka kurzu
Letos v únoru jsem například organizovala lektorský kurz s Ma Anandou Saritou na Bali, kam se sjely ženy z celého světa, uznávané lektorky a terapeutky doslova z každého koutu planety.

Během 3 měsíčního kurzu Aktivace Třetího Oka se naučíte:

 • Aktivovat svou intuici
  a vnímat svůj vnitřní hlas a dělat správná rozhodnutí
 • Jak žít bez pochybností
  a bez nerozhodnosti
 • Chápat základní pojmy mimosmyslového vnímání
  jakými jsou inspirace, vnuknutí a intuice
 • Zlepšit svou intuici správnou výživou
  a používat vybrané potraviny, nápoje a doplňky stravy k nastartování schopnosti intuice, podpoře zdraví epifýzy mozkové (Třetího oka)
 • Rozumět, jak intuice funguje na energetické a fyziologické úrovni
  a také jak fungují čakry a endokrinní systém.
 • Poznat otevřené Třetí oko
  a čtyři znaky, které vám to prozradí
 • Osvědčené a účinné techniky
  na aktivaci Třetího oka