Jak probudit Třetí oko pomocí léčivých bylin?

MUDr. Monika Sičová

Autorka: MUDr. Monika Sičová

Toto je druhý díl. První díl si můžete přečíst zde. >>>

Pojem Třetí oko v mnoha lidech vyvolává myšlenky na metafyziku, tajemno a nadpřirozeno. Někteří skeptici se proto zdráhají jeho existenci přijmout. Zmínky o Třetím oku však procházejí mnoha různými kulturami napříč celým světem a lze je vysledovat tisíce let zpět.

Různé varianty Třetího oka jsou součástí mnoha náboženství. I když bylo Třetí oko ještě nedávno vnímáno vědci jako pouhý mýtus, v současnosti konečně došlo k vědeckému pokroku, který spojuje Třetí oko s konkrétními, fyzickými procesy a strukturami v lidském těle, a tím potvrzuje jeho existenci.

"Zmínky o Třetím oku však procházejí mnoha různými kulturami napříč celým světem."

meditace

Přidejte se do naší Fb duchovní skupiny zdarma

Ve skupině najdete obsah zdarma, meditace, články, videa a diskusi s ostatními účastníky.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho s přáteli na Facebooku.

Třetí oko

Jak funguje Třetí oko?

Třetí oko je zdrojem schopností, které vám umožní lépe se rozhodovat. Jde o vnitřní, duchovní zrak - na rozdíl od vašich dvou fyzických očí však Třetí oko vidí to, co pouhým okem vidět nelze - pravdu. Vidí za hranice ega a vnějších věcí a je klíčem k intuici a správnému rozhodování. Vidí věci takové, jaké jsou, a ne takové, jaké by je člověk chtěl mít.

V rámci Ajurvédy a východních kultur je Třetí oko spojeno s Adžnou neboli šestou čakrou. Tato čakra se nachází v oblasti čela mezi obočím a je klíčem k mimosmyslovému vnímání, intuici a jasnozřivosti.

Třetí oko a kultura

Koncept Třetího oka není záležitostí pouze budhistické a hinduistické tradice. Třetí oko totiž znali i jiné civilizace, například starověcí Egypťané. Hlavním příkladem je egyptské Horovo oko. Kromě něj se na staroegyptských svitcích a hrobkách objevuje také znak mezi obočím, který se nazývá udjat. Udjat je totožný s hinduistickou značkou bindi, známou červenou tečkou, která se dodnes používá mezi obočím. Toto označení mělo symbolizovat zdraví, jasnozřivost a královskou moc.

I v modernějších, západních kulturách se objevují odkazy na Třetí oko. Lidé běžně říkají, že je před něčím varoval šestý smysl. Co je to? Šestý smysl se shoduje s výše zmíněnou šestou čakrou. Jde o smysl pro intuici nebo předvídavost, který mohou někteří lidé pociťovat, což je důsledek činnosti Třetího oka. Mnozí bohatí a úspěšní lidé vděčí za své bohatství právě své intuici. Mnozí magnáti, jako je Bil Gates, Jeff Bezos či Elon Musk přiznávají, že mají čich na investice a dokážou se správně rozhodnout. Tyto schopnosti dokáže zprostředkovat Třetí oko i vám.

Jak probudit své Třetí oko

Jelikož většina lidí své Třetí oko nepoužívá, je zavřené a spící. Jejich intuice je velmi slabá, takže dělají špatná rozhodnutí poháněná negativními emocemi, což vede k životu, který je vnitřně neuspokojuje. Je to jako by bloudili po lese se zavázanýma očima – nevědí kam jdou, zakopávají o kameny a neustále dostávají bolestivé rány od větví a kmenů, do kterých narážejí. Pokud dokážete své Třetí oko probudit a otevřít, váš život se neuvěřitelně změní – uvidíte skutečnou podstatu světa okolo vás, dokážete se v předstihu vyhnout problémům a efektivně dojít k cíli.

Jedním z nejběžnějších způsobů, jak pracovat na probuzení Třetího oka, je meditace. Při meditaci do Třetího oka, zvané trataka, dokážete kultivovat, zesílit a směrovat vaši vnitřní energii do oblasti, kde sídlí Třetí oko. Zvýšením energie v této oblasti se šestá čakra pomalu nabíjí a probouzí, stejně jako když vás ráno budí paprsek slunce, který vám svítí do očí.

kurz aktivace třetího oka na všech platformách
Tříměsíční kurz Aktivace Třetího oka od MUDr. Moniky Sičové, vám pomůže proniknout do jemněhmotného světa a otevřít své Třetí Oko. Naučíte se vysoce účinné techniky, které vám umožní rozvoj jasnovidných a intuitivních schopností.
cd
Afirmace uvedou vaše tělo i mysl do hlubokého stavu duševní a fyzické relaxace, ve kterém dojde k nabití a harmonizaci všech vašich čaker. Jejich součástí jsou specifické zvuky na pozadí, jejichž frekvence je přesně vyladěna tak, aby zesílila účinky hlubokého transu, ve kterém se bude vaše mysl nacházet.
Třetí oko

Probuďte své Třetí oko pomocí mocných a posvátných bylin

Co je to cymatika
Unikátní systematické meditace založené na specifických frekvencích k vyčištění, nabití celé aury a speciálně Třetího Oka. Naše audio meditace jsou založeny na tónech Solfeggio, starodávné stupnici o šesti tónech, kde má každý z nich pozitivní účinky na některou část lidského těla nebo psychiky.
hudba k aktivaci třetího oka
Nalezněte klíč k výjimečným schopnostem své psychiky  a naučte se používat  intuici... Získejte obratem do mailu hudbu k Aktivaci Třetího Oka a další úžasnou meditaci k rozvíjení intuitivních schopností Vašeho mozku.
techniky otevírání Třetího oka
Poznejte svět intuice, předvídání, vnímání myšlenek jiných lidí a dalších schopností, které nám byly dány do vínku, ale nějak jsme na ně zapomněli. Aktivací třetího oka získáte doslova šestý smysl, který vás může varovat před blížícím se nebezpečím a umožní nacházet příležitosti tam, kde je ostatní nevidí.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho s přáteli na Facebooku.

Probouzení a aktivaci Třetího oka můžete napomociužíváním vhodných bylin. Bylinky působí na jemných vibračních, emocionálních a duchovních úrovních a mají skvělé výsledky. Pojďme se společně podívat na několik bylin, které vám s otevřením Třetího oka pomohou.

Modrý lotos – latinsky Nymphaea caerulea

Modrý lotos je uctívan mnoha kulturami po celém světě jako posvátný symbol. Ve skutečnosti nejde o lotos, ale o modrý leknín. Tato zvláštní květina se těší velké úctě nejen svou krásou, ale také svými léčivými vlastnostmi.

Modrý lotos lze použít k aktivaci Třetího oka tím, že vám pomůže s uvolněním těla i mysli. Uvádí vás do stavu euforie a radosti, která se projevuje prostřednictvím vašeho éterického vědomí. Lidé, kteří užívají modrý lotos ve formě čaje, jsou schopni déle meditovat a zvyšuje se jejich schopnost intuice a vnitřního zraku.

Modrý lotos posiluje funkci epifýzy a vyvolává delší stavy hluboké meditace. Má také schopnost podporovat lucidní snění. Modrý lotos si můžete vychutnat jako čaj, nebo podle starověké tradice namáčený ve víně, čímž vzniká jakási tinktura.

Bazalka posvátná – latinsky Ocimum sanctum

Bazalka posvátná je v Indii, kde je vysoce uctívána, známá jako Tulsi nebo Tulasi a jde o jednu z nejvíce ceněných rostlin Ajurvédy. Většina domácností v Indii pěstuje tuto bylinu ve speciálních květináčích a používá ji při různých obřadech.

Bazalka posvátná je oblíbená rostlina boha Višnu a silný aktivátor Třetího oka. Navíc také silně působí proti úzkosti a stresu, stejně tak jako proti dalším neduhům. Pokud chcete podpořit aktivitu vaší šesté čakry a probudit vaše Třetí oko, bazalka posvátná vám bude neocenitelným společníkem.

Levandule úzkolistá – latinsky Lavandula angustifolia

Levandule je v našem západním světě oblíbenou a vyhledávanou bylinou. Její květinovou vůni a uklidňující vlastnosti zná téměř každý, bez ohledu na to, jaké má povědomí o léčivých bylinách. Levandule se často používá jako pomocný prostředek při meditaci, protože zklidňuje mysl a tím i ego.

Levandule uklidňuje a regeneruje nervový systém, podporuje hlubší duchovní porozumění, psychický vhled a intuitivní vize. Levandule je všestranná bylina, kterou lze pít jako čaj, užívat jako tinkturu, přidávat do koupele nebo z ní vyrobit sáček pod polštář.

Celastrus paniculatus

Celastrus paniculatus je popínavá rostlina, známá v Ajurvédské medicíně jako strom intelektu, která se v Indii již tisíce let používá ke zvýšení kognitivních schopností, zlepšení paměti, silnější meditaci a navození prorockých snů. Má také výrazné afrodiziakální účinky.

Silný účinek Celastrus paniculatus na Třetí oko je způsoben značným obsahem alkaloidů v semenech této rostliny. Ty  pomáhají zvyšovat schopnost epifýzy produkovat DMT (dimethyltryptamin) - psychoaktivní sloučeninu, která je spojována se sněním a přirozeným způsobem se tvoří v mozku.

Meduňka lékařská – latinsky Melissa oficinalis

Meduňka je známá jako skvělý prostředek na uklidnění nervů. Meduňka je skutečně balzámem na duši, zklidňuje úzkost, nervozitu a deprese. Meduňka pomáhá lidem, kteří trpí poruchami spánku, zejména v kombinaci se sedativními bylinami, jako je kozlík lékařský a mučenka.

Meduňka lékařská je coby uklidňující prostředek velmi užitečná během meditace a probouzení Třetího oka. Pokud vypijete šálek meduňkového čaje před meditací, budou její účinky mnohem silnější.

"Bylinky působí na jemných vibračních, emocionálních a duchovních úrovních a mají skvělé výsledky. "

Třetí oko

Jak pracovat s bylinkami

I když výše zmíněné bylinky nemají žádné nežádoucí vedlejší účinky, přesto se při práci s bylinami pro otevření a aktivaci Třetího oka doporučuje používat ze začátku menší dávky, a ty poté postupně zvyšovat. Byliny jsou dary Matky Přírody, naší učitelky. Pozorně proto naslouchejte jejím radám a užívejte byliny k otevření vašeho Třetího okadosažení duchovního osvícení.

Aby bylinky fungovaly co nejlépe, měly by obsahovat co nejméně škodlivin, jako jsou například pesticidy. Ujistěte se proto, že je získáváte od renomovaných producentů, kteří používají ekologické nebo biodynamické pěstitelské postupy.

Byliny jsou dary Matky Přírody, naší učitelky. Pozorně proto naslouchejte jejím radám a užívejte byliny k otevření vašeho Třetího oka a dosažení a duchovního osvícení.