Jak probudit Třetí oko pomocí léčivých bylin?

MUDr. Monika Sičová

Emoční vibrace ovlivňují třetí oko
Pojem Třetí oko v mnoha lidech vyvolává myšlenky na metafyziku, tajemno a nadpřirozeno.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho s přáteli na Facebooku.

Autorka: MUDr. Monika Sičová

Toto je druhý díl. První díl si můžete přečíst zde. >>>

Pojem Třetí oko v mnoha lidech vyvolává myšlenky na metafyziku, tajemno a nadpřirozeno. Někteří skeptici se proto zdráhají jeho existenci přijmout. Zmínky o Třetím oku však procházejí mnoha různými kulturami napříč celým světem a lze je vysledovat tisíce let zpět.

Různé varianty Třetího oka jsou součástí mnoha náboženství. I když bylo Třetí oko ještě nedávno vnímáno vědci jako pouhý mýtus, v současnosti konečně došlo k vědeckému pokroku, který spojuje Třetí oko s konkrétními, fyzickými procesy a strukturami v lidském těle, a tím potvrzuje jeho existenci.

"Zmínky o Třetím oku však procházejí mnoha různými kulturami napříč celým světem."

Třetí oko

Jak funguje Třetí oko?

Třetí oko je zdrojem schopností, které vám umožní lépe se rozhodovat. Jde o vnitřní, duchovní zrak - na rozdíl od vašich dvou fyzických očí však Třetí oko vidí to, co pouhým okem vidět nelze - pravdu. Vidí za hranice ega a vnějších věcí a je klíčem k intuici a správnému rozhodování. Vidí věci takové, jaké jsou, a ne takové, jaké by je člověk chtěl mít.

V rámci Ajurvédy a východních kultur je Třetí oko spojeno s Adžnou neboli šestou čakrou. Tato čakra se nachází v oblasti čela mezi obočím a je klíčem k mimosmyslovému vnímání, intuici a jasnozřivosti.

Třetí oko a kultura

Koncept Třetího oka není záležitostí pouze budhistické a hinduistické tradice. Třetí oko totiž znali i jiné civilizace, například starověcí Egypťané. Hlavním příkladem je egyptské Horovo oko. Kromě něj se na staroegyptských svitcích a hrobkách objevuje také znak mezi obočím, který se nazývá udjat. Udjat je totožný s hinduistickou značkou bindi, známou červenou tečkou, která se dodnes používá mezi obočím. Toto označení mělo symbolizovat zdraví, jasnozřivost a královskou moc.

I v modernějších, západních kulturách se objevují odkazy na Třetí oko. Lidé běžně říkají, že je před něčím varoval šestý smysl. Co je to? Šestý smysl se shoduje s výše zmíněnou šestou čakrou. Jde o smysl pro intuici nebo předvídavost, který mohou někteří lidé pociťovat, což je důsledek činnosti Třetího oka. Mnozí bohatí a úspěšní lidé vděčí za své bohatství právě své intuici. Mnozí magnáti, jako je Bil Gates, Jeff Bezos či Elon Musk přiznávají, že mají čich na investice a dokážou se správně rozhodnout. Tyto schopnosti dokáže zprostředkovat Třetí oko i vám.

Jak probudit své Třetí oko

Jelikož většina lidí své Třetí oko nepoužívá, je zavřené a spící. Jejich intuice je velmi slabá, takže dělají špatná rozhodnutí poháněná negativními emocemi, což vede k životu, který je vnitřně neuspokojuje. Je to jako by bloudili po lese se zavázanýma očima – nevědí kam jdou, zakopávají o kameny a neustále dostávají bolestivé rány od větví a kmenů, do kterých narážejí. Pokud dokážete své Třetí oko probudit a otevřít, váš život se neuvěřitelně změní – uvidíte skutečnou podstatu světa okolo vás, dokážete se v předstihu vyhnout problémům a efektivně dojít k cíli.

Jedním z nejběžnějších způsobů, jak pracovat na probuzení Třetího oka, je meditace. Při meditaci do Třetího oka, zvané trataka, dokážete kultivovat, zesílit a směrovat vaši vnitřní energii do oblasti, kde sídlí Třetí oko. Zvýšením energie v této oblasti se šestá čakra pomalu nabíjí a probouzí, stejně jako když vás ráno budí paprsek slunce, který vám svítí do očí.

Třetí oko je zdrojem schopností, které vám umožní lépe se rozhodovat.
Jde o smysl pro intuici nebo předvídavost, který mohou někteří lidé pociťovat, což je důsledek činnosti Třetího oka.
sarita Intuice
Pokud dokážete své Třetí oko probudit a otevřít, váš život se neuvěřitelně změní – uvidíte skutečnou podstatu světa okolo vás.
Třetí oko

Probuďte své Třetí oko pomocí mocných a posvátných bylin

Modrý lotos lze použít k aktivaci Třetího oka tím, že vám pomůže s uvolněním těla i mysli.
Pokud chcete podpořit aktivitu vaší šesté čakry a probudit vaše Třetí oko, bazalka posvátná vám bude neocenitelným společníkem.
Levandule uklidňuje a regeneruje nervový systém, podporuje hlubší duchovní porozumění, psychický vhled a intuitivní vize.
Celastrus paniculatus se používá ke zvýšení kognitivních schopností, zlepšení paměti, silnější meditaci a navození prorockých snů.
Meduňka lékařská je coby uklidňující prostředek velmi užitečná během meditace a probouzení Třetího oka.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho s přáteli na Facebooku.

Probouzení a aktivaci Třetího oka můžete napomociužíváním vhodných bylin. Bylinky působí na jemných vibračních, emocionálních a duchovních úrovních a mají skvělé výsledky. Pojďme se společně podívat na několik bylin, které vám s otevřením Třetího oka pomohou.

Modrý lotos – latinsky Nymphaea caerulea

Modrý lotos je uctívan mnoha kulturami po celém světě jako posvátný symbol. Ve skutečnosti nejde o lotos, ale o modrý leknín. Tato zvláštní květina se těší velké úctě nejen svou krásou, ale také svými léčivými vlastnostmi.

Modrý lotos lze použít k aktivaci Třetího oka tím, že vám pomůže s uvolněním těla i mysli. Uvádí vás do stavu euforie a radosti, která se projevuje prostřednictvím vašeho éterického vědomí. Lidé, kteří užívají modrý lotos ve formě čaje, jsou schopni déle meditovat a zvyšuje se jejich schopnost intuice a vnitřního zraku.

Modrý lotos posiluje funkci epifýzy a vyvolává delší stavy hluboké meditace. Má také schopnost podporovat lucidní snění. Modrý lotos si můžete vychutnat jako čaj, nebo podle starověké tradice namáčený ve víně, čímž vzniká jakási tinktura.

Bazalka posvátná – latinsky Ocimum sanctum

Bazalka posvátná je v Indii, kde je vysoce uctívána, známá jako Tulsi nebo Tulasi a jde o jednu z nejvíce ceněných rostlin Ajurvédy. Většina domácností v Indii pěstuje tuto bylinu ve speciálních květináčích a používá ji při různých obřadech.

Bazalka posvátná je oblíbená rostlina boha Višnu a silný aktivátor Třetího oka. Navíc také silně působí proti úzkosti a stresu, stejně tak jako proti dalším neduhům. Pokud chcete podpořit aktivitu vaší šesté čakry a probudit vaše Třetí oko, bazalka posvátná vám bude neocenitelným společníkem.

Levandule úzkolistá – latinsky Lavandula angustifolia

Levandule je v našem západním světě oblíbenou a vyhledávanou bylinou. Její květinovou vůni a uklidňující vlastnosti zná téměř každý, bez ohledu na to, jaké má povědomí o léčivých bylinách. Levandule se často používá jako pomocný prostředek při meditaci, protože zklidňuje mysl a tím i ego.

Levandule uklidňuje a regeneruje nervový systém, podporuje hlubší duchovní porozumění, psychický vhled a intuitivní vize. Levandule je všestranná bylina, kterou lze pít jako čaj, užívat jako tinkturu, přidávat do koupele nebo z ní vyrobit sáček pod polštář.

Celastrus paniculatus

Celastrus paniculatus je popínavá rostlina, známá v Ajurvédské medicíně jako strom intelektu, která se v Indii již tisíce let používá ke zvýšení kognitivních schopností, zlepšení paměti, silnější meditaci a navození prorockých snů. Má také výrazné afrodiziakální účinky.

Silný účinek Celastrus paniculatus na Třetí oko je způsoben značným obsahem alkaloidů v semenech této rostliny. Ty  pomáhají zvyšovat schopnost epifýzy produkovat DMT (dimethyltryptamin) - psychoaktivní sloučeninu, která je spojována se sněním a přirozeným způsobem se tvoří v mozku.

Meduňka lékařská – latinsky Melissa oficinalis

Meduňka je známá jako skvělý prostředek na uklidnění nervů. Meduňka je skutečně balzámem na duši, zklidňuje úzkost, nervozitu a deprese. Meduňka pomáhá lidem, kteří trpí poruchami spánku, zejména v kombinaci se sedativními bylinami, jako je kozlík lékařský a mučenka.

Meduňka lékařská je coby uklidňující prostředek velmi užitečná během meditace a probouzení Třetího oka. Pokud vypijete šálek meduňkového čaje před meditací, budou její účinky mnohem silnější.

"Bylinky působí na jemných vibračních, emocionálních a duchovních úrovních a mají skvělé výsledky. "

Třetí oko

Jak pracovat s bylinkami

I když výše zmíněné bylinky nemají žádné nežádoucí vedlejší účinky, přesto se při práci s bylinami pro otevření a aktivaci Třetího oka doporučuje používat ze začátku menší dávky, a ty poté postupně zvyšovat. Byliny jsou dary Matky Přírody, naší učitelky. Pozorně proto naslouchejte jejím radám a užívejte byliny k otevření vašeho Třetího okadosažení duchovního osvícení.

Aby bylinky fungovaly co nejlépe, měly by obsahovat co nejméně škodlivin, jako jsou například pesticidy. Ujistěte se proto, že je získáváte od renomovaných producentů, kteří používají ekologické nebo biodynamické pěstitelské postupy.

Byliny jsou dary Matky Přírody, naší učitelky. Pozorně proto naslouchejte jejím radám a užívejte byliny k otevření vašeho Třetího oka a dosažení a duchovního osvícení.

Během kurzu se naučíte

 • Aktivovat svou intuici
  a vnímat svůj vnitřní hlas a dělat správná rozhodnutí
 • Jak žít bez pochybností
  a bez nerozhodnosti
 • Chápat základní pojmy mimosmyslového vnímání
  jakými jsou inspirace, vnuknutí a intuice
 • Zlepšit svou intuici správnou výživou
  a používat vybrané potraviny, nápoje a doplňky stravy k nastartování schopnosti intuice, podpoře zdraví epifýzy mozkové (Třetího oka)
 • Rozumět, jak intuice funguje na energetické a fyziologické úrovni
  a také jak fungují čakry a endokrinní systém v jasnovidectví
 • Poznat otevřené Třetí oko
  a čtyři znaky, které vám to prozradí
 • Osvědčené a účinné techniky
  na aktivaci Třetího oka

Kurzem získáte

 • Krok za krokem, od jedné úrovně k další
 • Přednášky, společné meditace a rituály
 • Výuková videa
 • Audionahrávky MP3
 • Prezentace
 • Pracovní sešity
 • Trvalý přístup ke všem online materiálům
Aktivace Třetího oka: rozvíjení intuice

 Naučte se používat svou intuici za 3 měsíce. Pokud se vám nebude dařit, vrátíme vám peníze a navíc techniky i hudba vám zůstanou. 

 

FB skupina Aktivace Třetího oka

SLEVA 82 %

Online kurz Aktivace Třetího oka vždy na dosah

5480 Kč

980 Kč

36 Euro


3 měsíční kurz Aktivace Třetího oka


Speciální techniky vedoucí k aktivaci Třetího oka


Přístup do privátní online komunity - 15.000 účastníků


Doživotní přístup ke všem materiálům


21denní garance vrácení peněz


Dárky a bonusy v celkové hodnotě 97 euro (2.440 Kč)V každé lekci specifická mp3 nahrávka- hudba k aktivaci Třetího Oka


Video lekce, teorie a praxe


Krok za krokem, od jedné úrovně k další


Pracovní sešity, prezentace

Ano, chci si objednat kurz

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas se zpracováním osobních údajů podle zásad ochrany osobních údajů.
Počet obsazených míst93%

Monika v médiích

Monika pravidelně vystupuje v médiích, v televizi i v rozhlase. Rozhovory s ní najdete nejen v magazínech, ale i v odborných časopisech...

Co říkají účastníci kurzů?

Katarína Krajčovičová Šajbanová
Monika mi zmenila život. Nasla jsem úplne nový rozmer svojho ja! Každý člověk je ako kniha, píše svoj príbeh o živote, radosti, bolesti, spiritualite. Som vďačná, že som sa stala lektorkou, a tak môžem vytvárať podobné takéto príležitosti aj u nás na Slovensku. Katka
Katarína Krajčovičová Šajbanováprávnička a spisovatelka