Filmotéka

Doporučené filmy s poselstvím

Třetí oko

Včerejší děti

Příběh dle skutečné události

Včerejší děti film ke shlédnutí

Režie: Marcus Cole
Scénář: Sarah Bird, Richard Leder
Kamera: James Bartle
Hudba: Patrick Williams
Hrají:  Jane Alexander, Jane Seymour, Clancy Brown, Claire Bloom...

Věříte na reinkarnaci? Neuvěřitelný příběh o matce, která hledá své děti z minulého života, Vás donutí se zamyslet.

Příběh vypráví o ženě Jenny Coleové, která žije se svým manželem a synem ve Střední Americe. Je těhotná a začíná mít velmi živé sny o malém městečku s velkým kostelem. Se svými sny se svěří své matce a ta jí ukáže obrázky, které namalovala jako dítě. K jejímu úžasu jsou úplně identické s jejími sny.

Společně s matkou začnou pátrat. Při svém pátrání zjistí, že příběhy které se jí zdají, se odehrávaly v malém irském městečku v 30. letech našeho století. Jenny proto odchází do Irska, aby poodhalila tajemné vize... 

Třetí oko

Film Včerejší děti

Přátelé, pod uvedeným odkazem je nahrán film přímo od nás, 
měl by být tedy bezpečný ke stažení i shlédnutí.

Hezký příběh psaný na základě autorčiny zkušenosti najdete i v podobě knihy. Jenny Cockellová popisuje vzpomínky na svůj minulý život, které se začaly objevovat už v jejím dětském věku. Ve svých obrazech viděla mladou ženu z Irska. Věděla o ní pouze to, že se jmenuje Mary. 

Jenny nikdy nepochybovala o tom, že touto mladou ženou byla kdysi ona. Brzy však zjistila, že lidé
v jejím okolí nechtějí o těchto vzpomínkách raději nic vědět, a tak se stále více uzavírala do sebe.

Vzpomínky na život mladé Irky však Jenny neopouštěly. Dohnaly ji až k pátrání po „dětech z minulosti“. Ve svých vzpomínkách si vybavovala, že měla osm dětí s násilnickým muže. Největším  mukem pro ni byly vzpomínky na její vlastní umírání, kdy se trápila hlubokým pocitem viny, že opouští své vlastní děti a nechává je napospas agresivnímu otci. 

Ve své knize vypráví o tom, jak se musela vypořádat se svými pocity z dávné minulosti. Jak pro ni bylo těžké Mary opustit. Je velmi opatrná, své názory nikomu nevnucuje. Setkala se s různými reakcemi mnoha dospělých, kteří nechtěli o jejích vzpomínkách nic slyšet, protože je považovali za výplod příliš živé dětské fantazie.

Včerejší děti film ke shlédnutí cz
Online filmy